Drenażowe oczyszczalnie ścieków i szamb

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to coraz popularniejsze rozwiązanie nie tylko wśród osób, które cenią ekologię, ale także tych, które chcą zmniejszyć koszty odprowadzania nieczystości ze swojej posesji. W sklepie internetowym Biopolis kupisz drenażowe oczyszczalnie ścieków o różnej pojemności, odpowiednie do małych oraz bardzo dużych, wielorodzinnych, gospodarstw domowych, różniące się od siebie głównie pojemnością. Proces oczyszczania ścieków w oczyszczalni drenażowej jest bardzo prosty. Na czym polega? W pierwszym etapie następuje podczyszczanie beztlenowe w osadniku gnilnym. Natomiast w drugim – doczyszczenie tlenowe w postaci drenażu rozsączającego. Efektem tych procesów jest rozkład nieczystości w procesie biologicznego utleniania.

Produkty (3):

Jak działają drenażowe oczyszczalnie ścieków?

Jak wyżej wspomnieliśmy, na samym początku ścieki zostają wstępnie oczyszczone. Nieczystości o wadze wyższej niż masa wody opadają na dno, gdzie ulegają sedymentacji oraz rozkładowi w procesie fermentacji beztlenowej. Natomiast część ścieków o wadze niższej niż woda zaczyna flotować na jej powierzchni (tworzy się kożuch). Wskutek tych procesów ścieki zostają oczyszczone z zawiesin, związków organicznych oraz zanieczyszczeń o charakterze pływającym.

Drugi etap to drenaż rozsączający. Nieczystości wstępnie oczyszczone w osadniku gnilnym są przepompowane do układu złożonego z drenów (rur perforowanych), w których następuje ich ostateczne oczyszczenie przy pomocy warstw filtracyjnych w postaci żwiru i piachu. Potem ma miejsce proces biologicznego utlenienia i zarazem rozkładu z udziałem mikroorganizmów. Zwieńczeniem procesu jest wprowadzenie ścieków do gruntu.

Oczyszczalnie drenażowe – ceny. Dlaczego to się opłaca?

Drenażowe oczyszczalnie ścieków mają atrakcyjne ceny, dlatego corocznie na to rozwiązanie decyduje się tysiące właścicieli gospodarstw domowych i nie tylko. Ich zastosowanie nie generuje wysokich kosztów utrzymania i sprawdza się jako alternatywa dla tradycyjnego zbiornika na nieczystości, czyli szamba. W przypadku tego drugiego urządzenia każdy użytkownik jest zobligowany do jego cyklicznego odsysania nawet co dwa tygodnie – lub częściej – co generuje bardzo duże koszty miesięczne i wpływa na dalszą eksploatację systemu. Zamówienie wozu asenizacyjnego kosztuje około 150 zł, co miesięcznie oznacza 300 zł wydatków związanych z utrzymaniem szamba.

Oczyszczalnie drenażowe – zakaz stosowania

Należy jednak wiedzieć, że drenażowe oczyszczalnie ścieków obowiązuje zakaz użytkowania w niektórych przypadkach. Aby je zbudować, należy dysponować odpowiednio dużą przestrzenią na własnej działce. Dla przykładu: odległość oczyszczalni drenażowej od studni musi wynosić co najmniej 15 metrów, a w przypadku drenów rozsączających aż 70 metrów. Jeszcze większe wymogi stoją przed osobami decydującymi się na zastosowanie powierzchniowych złóż filtracyjnych – dla nich minimalna odległość instalacji od studni to 70 metrów.

Drenażowe oczyszczalnie ścieków dostępne w sklepie internetowym Biopolis.pl i ich rodzaje

W sklepie internetowym Biopolis.pl kupisz kilka rodzajów praktycznych i prostych w obsłudze drenażowych oczyszczalni ścieków. Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim pojemnością, łączy je natomiast ten sam producent – uznana na rynku firma Bamar Tech. Do Twojej dyspozycji są aż trzy warianty drenażowych oczyszczalni ścieków do wyboru. Pierwszy z nich, model Solid 1100 l, jest idealny dla mniejszych, czyli 2-3-osobowych, gospodarstw domowych. Z kolei drugi wariant, o pojemności 2000 l, najlepiej sprawdzi się w przypadku korzystania z niego przez maksymalnie 5 użytkowników. Natomiast nasza ostatnia propozycja, Solid 3000 l, to dobry wybór dla większych gospodarstw domowych, w których mieszka do 8 osób. Wszystkie produkty z tej kategorii dostępne są na zamówienie, a przed ich zakupem najlepiej skontaktować się z naszym przedstawicielem handlowym, on pomoże Ci dobrać oczyszczalnię najbardziej odpowiednią do potrzeb – zarówno Twoich, jak i pozostałych domowników. Możesz również skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem: 48 603 934 634. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16. A jeśli wolisz, napisz do nas maila na adres: sklep@biopolis.pl. Nasi pracownicy, specjaliści w dziedzinie przydomowych oczyszczalni ścieków, odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z tą tematyką.