Ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnie ścieków do domu jednorodzinnego stały się bardzo popularne wśród właścicieli tego rodzaju posesji. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to doskonała inwestycja mająca wiele zalet.Jej koszty szybko się zwracają, a ponadto oczyszczalnia poprawia komfort życia domowników, a to za sprawą swojej wysokiej funkcjonalności. Przydomowe oczyszczalnie ścieków na działce są znakomitą alternatywą dla klasycznego szamba. Dlaczego? Ponieważ pozwalają na oszczędzenie pieniędzy oraz przyczyniają się do dbania o środowisko naturalne. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór najwyższej klasy urządzeń, które działają skutecznie oraz niezawodnie przez wiele lat. Specjaliści Biopolis mają fachową wiedzę i doświadczenie umożliwiające im projektowanie wysokiej jakości przydomowych oczyszczalni ścieków do domu jednorodzinnego. Skorzystaj z naszej oferty i sam się o tym przekonaj!

Podkategorie (2):

Czym jest i jak działa domowa oczyszczalnia ścieków?

Najprościej mówiąc, przydomowa oczyszczalnia ścieków to system urządzeń, którego zadaniem jest neutralizacja nieczystości pochodzących z domu jedno-, wielorodzinnego lub z małego zgrupowania budynków. Taka instalacja jest dobrą alternatywą dla nieco przestarzałych, mało wygodnych w użytkowaniu szamb. Jak działa domowa oczyszczalnia ścieków? Na samym początku w osadniku glinianym z udziałem bakterii beztlenowych zachodzą różne procesy biologiczne, między innymi fermentacja. Ich efektem jest powstanie prostych związków rozpuszczalnych w wodzie oraz nieulegających rozpuszczaniu soli mineralnych. W ciągu dwóch do trzech dni płynna część nieczystości zostaje przefiltrowana przez kosz filtracyjny. Dzięki temu ścieki zostają oczyszczone w 65%. W kolejnym etapie nieczystości filtrowane są w warunkach tlenowych. Po ich zakończeniu pozostałe substancje zostają zneutralizowane już do 95%.

Zalety przydomowych oczyszczalni ścieków na małych działkach

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków na małych działkach to niezwykle innowacyjne i sprawdzone rozwiązanie. Oferowane przez naszą firmę nowoczesne systemy wyróżniają się kompaktową konstrukcją, dlatego nie wymagają mocnego ingerowania w aranżację działki, na której ma zostać zainstalowana dana oczyszczania ścieków w domu jednorodzinnym. To duże ułatwienie, doceniane przez najbardziej wymagających klientów - budowa przydomowej oczyszczalni ścieków nie wpływa bowiem na estetykę ogrodu, a także niweluje nieprzyjemny zapach i charakteryzuje się cichą pracą. Dzięki temu odpoczynek na świeżym powietrzu nie będzie niczym zakłócony. Ma to szczególnie duże znaczenie dla osób ceniących sobie komfort na co dzień.


Niezwykle istotny jest fakt, że funkcjonowanie przydomowych oczyszczalni ścieków na działce nie wymaga stosowania żadnych szkodliwych chemikaliów, gdyż instalacje są w pełni biologiczne i naturalne. Dzięki temu koszty ich eksploatacji nie są wysokie, a przy okazji korzystanie z tego rodzaju oczyszczalni jest w 100% bezpieczne dla środowiska. Stworzone przez nas systemy od lat spełniają wszelkie potrzeby i oczekiwania klientów oraz wymagane normy. Ścieki są starannie oczyszczone, możesz je odprowadzić zarówno do gruntu, jak i bezpośrednio do rzek i jezior po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń.

Oczyszczalnie przydomowe – ceny i koszty inwestycji

Przeciwnicy przydomowych oczyszczalni ścieków często podnoszą argument, że są one dość drogą inwestycją. I choć koszt wykonania takiej instalacji jest większy niż budowa szamba, niedogodności te wynagradza, wspomniana już wyżej, tania eksploatacja systemu. Na tym nie koniec zalet wynikających z wyboru takiego rozwiązania. Nie dość, że koszty utrzymania przydomowej oczyszczalni są niskie, to na dodatek istnieje możliwość dofinansowania takiej budowli. Ponadto oczyszczone ścieki możesz ponownie wykorzystać, na przykład do nawadniania ogrodu kwiatowego czy zraszania trawnika.
Oferowane w naszym sklepie wysokiej jakości przydomowe oczyszczalnie ścieków na działce to doskonałe rozwiązanie w przypadku jednorodzinnych domów, dlatego nie wahaj się dłużej, tylko już dziś skorzystaj z zalet wybranego modelu. Nasi konsultanci z chęcią pomogą Ci w wyborze najlepszej opcji zakupu.