Biologiczne oczyszczalnie ścieków

Właściciele domów jednorodzinnych i wielorodzinnych coraz częściej zaczynają doceniać biologiczne oczyszczalnie ścieków. To nie tylko doskonała alternatywa dla tradycyjnego szamba, ale również proekologiczny sposób na oszczędzanie pieniędzy. Dodatkowe atuty stanowi bezobsługowa praca oczyszczalni oraz bardzo niskie koszty jej eksploatacji. Firma BioPolis oferuje najwyższej klasy systemy, które niezawodnie służą użytkownikom przez wiele lat. Mamy wiedzę, technologię i doświadczenie, pozwalające na tworzenie oczyszczalni biologicznych idealnych do instalacji przydomowych.

Podkategorie (3):

Czym są i jak działają biologiczne oczyszczalnie ścieków?

Biologiczne oczyszczalnie ścieków, jak sama nazwa wskazuje, to jeden ze sposobów na oczyszczanie ścieków i odprowadzanie nieczystości, na przykład z gospodarstw domowych. Ten nowoczesny system działa w oparciu o aktywne złoża biologiczne, jak również wspieranie niskoobciążonego czynnego osadu. W procesie tym można wyodrębnić dwa typy oczyszczania: tlenowe i beztlenowe. To właśnie obecność tlenu – lub jego brak – determinuje, jaki rodzaj mikroorganizmów uczestniczy w przetwarzaniu zanieczyszczeń. Nieczystości mogą być również rozkładane oraz mineralizowanie poprzez działanie mikroorganizmów w warunkach naprzemiennych, czyli tlenowo-beztlenowych. Mówiąc prościej, ścieki wytwarzane w domu najpierw spływają wraz z wodą rurami, a następnie są transportowane kanalizacją do oczyszczalni ścieków, w której zostają oczyszczone. Natomiast pozostałości, czyli osady ściekowe, są utylizowane.

Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków – kiedy warto się na nie zdecydować?

Biologiczne oczyszczalnie ścieków warto zainstalować zwłaszcza jeśli:

  • nie masz możliwości podłączenia swojej posesji do ogólnej sieci kanalizacyjnej,
  • nie możesz zamontować szamba, ponieważ Twoja posesja nie spełnia odpowiednich wymogów,
  • możesz odprowadzić oczyszczoną wodę do rowu melioracyjnego lub do rzeki,
  • w Twoim bezpośrednim sąsiedztwie nie ma budynków mieszkalnych – wyjątkiem od tej zasady jest wdrożenie systemu wentylacji pionu kanalizacyjnego,
  • na Twojej działce występują trudne warunki gruntowe – przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków może być instalowana na przykład pod ciągami komunikacyjnymi,
  • preferujesz ekologiczne rozwiązania i troszczysz się o środowisko naturalne.

Czym wyróżniają się nasze biologiczne oczyszczalnie ścieków?

Jedną z zalet dostarczanych przez nas rozwiązań jest kompaktowa konstrukcja, dzięki której nie trzeba mocno ingerować w aranżację działki, na której ma znaleźć się instalacja. Oczyszczalnie można umieścić w gruncie nawet na głębokości do 1,2 m co nie zakłóca estetyki ogrodu, gwarantuje brak uciążliwych zapachów i minimalną emisję hałasu. To doskonały wybór dla osób, ceniących odpoczynek na świeżym powietrzu we własnym ogrodzie – oczyszczalnie biologiczne w żaden sposób go nie zakłócają.

Sam proces oczyszczania ścieków w instalacjach biologicznych jest naturalny, co oznacza, że ​​nie trzeba wykorzystywać w nim szkodliwych chemikaliów. Dzięki temu konserwacja biologicznych oczyszczalni ścieków jest utrzymana na minimalnym poziomie, a koszty eksploatacji bardzo niskie. Marka BioPolis zyskała znakomitą reputację dzięki pracy zgodnie z najwyższymi standardami zdrowia, bezpieczeństwa, ochrony środowiska i jakości produkowanych oczyszczalni biologicznych. Zapewniamy, że nasze biologiczne oczyszczalnie ścieków są zaprojektowane w taki sposób, by spełniać wszystkie wymagane normy dla tego typu systemów. Ścieki są tak dobrze oczyszczone, że istnieje możliwość odprowadzenia ich do gruntu lub (po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń) bezpośrednio do rzek, jezior itp.

Oczyszczalnia biologiczna – opinie użytkowników

Oczyszczalnia biologiczna jest świetną alternatywą dla nieco przestarzałego systemu, jakim jest szambo, a także dobrym rozwiązaniem, jeśli nie masz dostępu do sieci kanalizacyjnej. Urządzenie to cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie tylko nie stanowi zagrożenia dla środowiska – w składzie oczyszczonej w nim wody nie ma żadnych szkodliwych substancji – ale na dodatek spełnia wymogi wskazane w europejskich normach. Co więcej – na inwestycję tego typu możesz uzyskać dofinansowanie.

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczalnie biologiczne?

Z przydomowych instalacji można czerpać również korzyści materialne. Oczyszczona woda świetnie nadaje się do uzupełnienia oczka wodnego. Innym sposobem zagospodarowania ścieków jest budowa systemu podpowierzchniowego nawadniania roślin, które w takim przypadku podlewane są wodą bogatą w mikroelementy. Nasi specjaliści pomogą w wyborze rozwiązania najlepiej dopasowanego do Państwa potrzeb. Dostarczamy wysokiej jakości komponenty i zajmujemy się profesjonalnym montażem biologicznych oczyszczalni ścieków. Gwarantujemy wieloletnią satysfakcję, komfort użytkowania oraz wysoką skuteczność instalacji. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, dotyczące biologicznych oczyszczalni – zapraszamy do kontaktu.

Polecamy także: Preparaty do oczek wodnych | Przydomowe przepompownie ścieków | Pompy do wody | Oczyszczalnie drenażowe