Pompy do wody brudnej i czystej, do ścieków

Od pompy do wody oczekuje się najwyższej jakości wykonania, efektywnej i ekonomicznej pracy oraz bezawaryjności, dlatego w firmie Biopolis oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty, na których można polegać. Pompy do brudnej wody zazwyczaj występują w formie zatapialnej i służą do pompowania zanieczyszczonej wody. Dlatego znajdują zastosowanie głównie w systemach odprowadzania ścieków jako element wykonawczy. Można ich używać także do odpompowywania wody z zalanych pomieszczeń. Warto zapoznać się z ich ofertą wybrać model odpowiedni do planowanych zastosowań.

Jak działają pompy do brudnej wody?

Pompy do brudnej wody służą do pompowania cieczy z wzięciem pod uwagę odporności korozyjnej, dlatego wszystkie modele dostępne w sklepie Biopolis zostały wykonane ze stali nierdzewnej (AISI 304) z otworami umożliwiającymi zasysanie nieczystości o średnicy nawet 50 mm i temperaturze 50 stopni Celsjusza. W wielu przypadkach liczy się także maksymalna głębokość zanurzenia związana ze wzrostem ciśnienia - może ona wynosić nawet 10 metrów. Wszystkie podzespoły i elementy są uszczelnione mechanicznie, co pozwala na wydajną eksploatację bez obaw o wycieki. Pomaga w tym także ogólna szczelność IP68.

Ogólna charakterystyka pomp do wody

Duża wydajność (nawet 800 l/min) pomp do brudnej i czystej wody pozwala na stworzenie efektywnego systemu odsysania przy pompowaniu ścieków z domieszką zanieczyszczeń stałych oraz gazów i powietrza. Standardowe rozmiary przyłączy 50 mm ułatwiają wykonanie instalacji bez problemów związanych z dostosowywaniem produktu i stosowaniem przejściówek lub adapterów. Użytkowanie samej pompy jest bardzo proste. Polega na zanurzeniu jej w całości w wodzie czystej lub zanieczyszczonej oraz podłączeniu do części wylotowej rury lub węża o odpowiedniej średnicy. Warto jednak wiedzieć, że instalacje różnią się w zależności od zastosowania pływaka lub jego braku (pływak wyłącza maszynę podczas pracy na sucho). Specyfika pracy pompy wodnej pozwala na jej wydajne działanie przy niewielkim ciśnieniu, co uniemożliwia wykorzystanie pomp do systemów nawadniających i innych, które wymagają podawania wody pod dużym ciśnieniem.

Najlepsze pompy do wody brudnej i czystej? Tylko w Biopolis!

W naszym sklepie dostępne są produkty zapewniające efektywną pracę w danych warunkach. Wszystkie są precyzyjnie wykonane. Zasilanie trójfazowe gwarantuje stały dopływ energii o odpowiednim natężeniu, a moc silnika adekwatna do zastosowań zapewnia długotrwałą i wydajną, liniową pracę. Warto zamówić pompy do wody brudnej i czystej w sklepie Biopolis. Zapewniamy pomoc na każdym etapie zamówienia! Polecam również nasze inne produkty jak dmuchawy membranowe, czy te bocznoknałowe. Dostępne są również u nas akcesoria do oczyszczalni i oczek wodnych.