Pompy do wody brudnej i czystej, do ścieków

Od pompy do wody oczekuje się najwyższej jakości wykonania, efektywnej i ekonomicznej pracy oraz bezawaryjności, dlatego w firmie Biopolis oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty, na których możesz polegać. Pompy do brudnej wody zazwyczaj występują w formie zatapialnej i służą do pompowania zanieczyszczonej cieczy. Dlatego znajdują zastosowanie głównie w systemach odprowadzania ścieków, w których pełnią rolę elementu wykonawczego. Możesz ich używać także do odpompowywania wody z zalanych pomieszczeń. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz model odpowiedni do zaplanowanych przez Ciebie zastosowań.

Jak działają pompy do brudnej wody?

Pompy do brudnej wody służą do pompowania cieczy, z wzięciem pod uwagę odporności korozyjnej, dlatego wszystkie modele dostępne w sklepie Biopolis zostały wykonane ze stali nierdzewnej (AISI 304) i są wyposażone w otwory zasysające nieczystości o średnicy nawet 50 mm. W wielu przypadkach liczy się także maksymalna głębokość zanurzenia związana ze wzrostem ciśnienia – może ona wynosić nawet 10 metrów. Wszystkie podzespoły oraz elementy są uszczelnione mechanicznie, co pozwala na wydajną eksploatację bez ryzyka wycieku. Pomaga w tym także ogólna szczelność urządzenia o wartości IP68.

Ogólna charakterystyka pomp do wody

Duża wydajność, wynosząca nawet 800 l/min, pomp do brudnej i czystej wody pozwala na stworzenie efektywnego systemu odsysania przy pompowaniu ścieków z domieszką zanieczyszczeń stałych oraz gazów i powietrza. Standardowe rozmiary przyłączy 50 mm ułatwiają wykonanie instalacji i to bez problemów związanych z dostosowywaniem produktu oraz stosowaniem przejściówek lub adapterów. Użytkowanie samej pompy jest bardzo proste. Polega na zanurzeniu jej w całości w wodzie czystej lub zanieczyszczonej oraz podłączeniu urządzenia do części wylotowej rury lub węża o odpowiedniej średnicy. Warto jednak wiedzieć, że poszczególne instalacje różnią się od siebie zastosowaniem pływaka lub jego brakiem – element ten wyłącza maszynę podczas pracy na sucho. Specyfika pompy wodnej pozwala na jej wydajne działanie przy niewielkim ciśnieniu, co uniemożliwia wykorzystanie urządzenia do systemów nawadniających i innych, które wymagają podawania cieczy pod dużym ciśnieniem.

Pompa wodna – zastosowanie:

 • opróżnianie piwnic, garaży czy zbiorników z nadmiaru wody,
 • nawadnianie ogrodów, sadów i warzywników,
 • dostarczanie wody do fontann ogrodowych,
 • pompowanie ścieków sanitarnych,
 • odprowadzanie wody ze studni do kanalizacji,
 • usuwanie wody przeciekowej.

Pompy do wody brudnej i czystej dostępne w sklepie internetowym Biopolis.pl – najwieksze największe zalety

 • Duża wytrzymałość
  Dzięki specjalnemu – w niektórych modelach nawet podwójnemu – mechanicznemu uszczelnieniu wału proponowane przez nas pompy do brudnej wody to wyjątkowo trwałe, niezawodne urządzenia.
 • Wiele modeli do wyboru
  Pompa do brudnej wody z trójfazowym zasilaniem, model z uszczelnieniem ślizgowym, wersja z wyłącznikiem pływakowym lub bez wyłącznika – sam zdecyduj, który z naszych produktów z tej kategorii najlepiej spełni Twoje wymagania.
 • Dużo zastosowań
  Układy kanalizacyjne w gospodarstwach jedno- i wielorodzinnych oraz przemysłowe systemy odprowadzania ścieków i wody – pompy wodne, które kupisz w sklepie Biopolis.pl spawdzą się w wielu typach instalacji.
 • Wydajność
  Pompa wodna powinna działać bezawaryjnie. Dlatego proponowane przez nas modele mają przemyślane, dopracowane do perfekcji konstrukcje, dzięki którym urządzenia te zapewniają sprawny przepływ wody.

  Pompy do wody czystej i brudnej – rodzaje produktów, które kupisz w sklepie internetowym Biopolis.pl

  Jak zaznaczyliśmy wyżej, w tej kategorii produktów mamy Ci do zaoferowania wiele modeli pomp do wody czystej i brudnej. Wszystkie artykuły zostały wykonane przez uznaną na rynku firmę Ebara, która specjalizuje się w produkcji tego typu urządzeń dla gospodarstw domowych i przemysłu. Każda pompa do wody zrobiona jest ze stali nierdzewnej, co przekłada się na długą żywotność urządzenia. Poszczególne warianty różnią natomiast parametry, na przykład: maksymalna głębokość zanurzenia, maksymalna średnica zanieczyszczeń, wydajność, wymiar przyłącza rurowego, napięcie zasilania oraz waga. Szukając odpowiedniej pompy wodnej, zwróć również uwagę, czy dany produkt jest wyposażony w pływak, ponieważ element ten pozwala wygodnie wyregulować poziom cieczy w zbiorniku i rozszerza zastosowanie urządzenia.

  Najlepsze pompy do wody brudnej i czystej? Tylko w Biopolis!

  W naszym sklepie internetowym dostępne są produkty zapewniające efektywną pracę nawet w trudnych warunkach. Wszystkie artykuły są precyzyjnie wykonane. Zasilanie trójfazowe gwarantuje stały dopływ energii o odpowiednim natężeniu, a moc silnika adekwatna do zastosowań zapewnia długotrwałą i wydajną, liniową pracę. Warto kupić pompy do wody brudnej i czystej w sklepie Biopolis również dlatego, ponieważ zapewniamy pomoc na każdym etapie zamówienia! Polecamy także nasze inne produkty, na przykład dmuchawy membranowe, akcesoria do oczyszczalni i asortyment do oczek wodnych.