Przydomowe przepompownie ścieków

Przepompownie ścieków służą do pompowania/tłoczenia ścieków do kolejnych elementów instalacji w przypadku zbyt wysokiego poziomu wód gruntowych lub przy nieodpowiedniej odległości od punktów sanitarnych. Pompy, dzięki wyposażeniu ich w wirnik wielopłatowy, transportują ciecz z dużą efektywnością. Muszą przetłaczać ścieki bytowe wraz z fekaliami do przydomowych oczyszczalni bez możliwości powstania awarii, gdyż z zasady przydomowe przepompownie ścieków powinny pracować nieprzerwanie przez wiele lat. Modele dostępne w Biopolis mają trwałe zbiorniki i wysokowydajne zespoły hydrauliczne oraz zespół sterowniczy.

Produkty (3):

Charakterystyka przepompowni ścieków

Monolityczna obudowa przepompowni przydomowych zapewnia praktycznie stuprocentową szczelność, co ma największe znaczenie w przypadku tych urządzeń. Na zewnętrznej powierzchni obudowy znajdują się usztywnienia pierścieniowe, które pełnią dwie role. Pierwszą jest wzmocnienie całej konstrukcji studzienki, a drugim ułatwienie jej zakotwiczenia w glebie przy wystąpieniu wód gruntowych. Wnętrze studzienki jest gładkie i nie sprzyja odkładaniu się ścieków i ich dalszemu zagniwaniu.

Materiał, z którego została wykonana przepompownia ścieków, charakteryzuje się odpornością na ścieki, osady oraz media agresywne, które dzięki temu nie mogą przedostać się na zewnątrz i nie wnikają w strukturę urządzenia. Właz ułatwia zabiegi konserwacyjne. Po wkopaniu zbiornika do ziemi umożliwia jego konserwację i ewentualne naprawy w przypadku wystąpienia awarii. Dzięki automatycznej kontroli pracy przydomowej przepompowni ścieków urządzenie jest zautomatyzowane i stale monitoruje poziom ścieków za pomocą pływaka umieszczonego w jego centralnej części.

Przepompownie ścieków sanitarnych – zamów koniecznie w Biopolis!

W naszym sklepie dostępnych jest kilka wariantów przepompowni ścieków, które różnią się głównie wielkością. Modele BP S Mini i SP Mini są przeznaczone do niewielkich instalacji o niedużym zapotrzebowaniu, z kolei BP Standard do instalacji w gospodarstwie wielorodzinnym. Zamów już dziś nową przepompownię ścieków wykonaną z trwałych materiałów i zapewnij sobie bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat po instalacji. Zapewniamy ekspercką pomoc podczas doboru urządzenia.