Przydomowe przepompownie ścieków

Przepompownie ścieków służą do pompowania/tłoczenia ścieków do kolejnych elementów instalacji w przypadku zbyt wysokiego poziomu wód gruntowych lub przy nieodpowiedniej odległości od punktów sanitarnych. Pompy, dzięki wyposażeniu ich w wirnik wielopłatowy, transportują ciecz z dużą efektywnością. Muszą przetłaczać ścieki bytowe wraz z fekaliami do przydomowych oczyszczalni bez możliwości powstania awarii, gdyż z zasady przydomowe przepompownie ścieków powinny pracować nieprzerwanie przez wiele lat. Modele dostępne w Biopolis mają trwałe zbiorniki i wysokowydajne zespoły hydrauliczne oraz zespół sterowniczy.

Produkty (3):

Charakterystyka przepompowni ścieków

Monolityczna obudowa przepompowni przydomowych zapewnia praktycznie stuprocentową szczelność, co ma największe znaczenie w przypadku tych urządzeń. Na zewnętrznej powierzchni obudowy znajdują się usztywnienia pierścieniowe, które pełnią dwie role. Pierwszą jest wzmocnienie całej konstrukcji studzienki, a drugim ułatwienie jej zakotwiczenia w glebie przy wystąpieniu wód gruntowych. Wnętrze studzienki jest gładkie i nie sprzyja odkładaniu się ścieków i ich dalszemu zagniwaniu.

Materiał, z którego została wykonana przepompownia ścieków, charakteryzuje się odpornością na ścieki, osady oraz media agresywne, które dzięki temu nie mogą przedostać się na zewnątrz i nie wnikają w strukturę urządzenia. Właz ułatwia zabiegi konserwacyjne. Po wkopaniu zbiornika do ziemi umożliwia jego konserwację i ewentualne naprawy w przypadku wystąpienia awarii. Dzięki automatycznej kontroli pracy przydomowej przepompowni ścieków urządzenie jest zautomatyzowane i stale monitoruje poziom ścieków za pomocą pływaka umieszczonego w jego centralnej części.

Jak działają przydomowe przepompownie ścieków sanitarnych?

Usuwanie nieczystości przy pomocy przydomowej przepompowni ścieków jest nie tylko łatwe, ale i niezawodne. Z pewnością to dlatego metoda ta jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem przez właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych. Przydomowe przepompownie ścieków tłoczą nieczystości, które pochodzą z gospodarstwa domowego lub innych budynków – wodę ze spłukiwania toalety, mycia czy prania – do zbiornika wyposażonego w pompę z armaturą hydrauliczną, nieodzowne rury, a także system sterowania ich pracą. Pompa wtłacza ścieki do rurociągu, który współpracuje z zewnętrznym układem kanalizacyjnym. Dzięki temu nieczystości zostają usunięte ze zbiornika, a pompa samoistnie się wyłącza. Co ważne, przepompownie to urządzenia nowoczesne, kompletne, a także zautomatyzowane. Są wygodne w użytkowaniu, nie wymagają stałego nadzorowania i nieustannej obsługi.

Przepompowania ścieków – dlaczego warto z niej korzystać?

 • Jest wydajna
  Przydomowa przepompownia ścieków to wyjątkowo wydajne urządzenie. Jej instalacja to inwestycja, która szybko się zwraca. Dlaczego? Ponieważ korzystanie z takiego systemu jest ekonomiczne i nie generuje wysokich kosztów. Aby wydajność przepompowni była jak największa, odpowiednio dobierz jej rozmiar, a w szczególności zwróć uwagę na średnicę rur, które wchodzą w skład tego urządzenia.
 • Cechuje ją solidne wykonanie
  W sklepie internetowym Biopolis.pl znajdziesz modele przepompowni ścieków, których poszczególne elementy zostały wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Szczelna, odporna na uszkodzenia konstrukcja i mocna instalacja to niezawodne połączenie, które sprawia, że z systemu tego typu będziesz mógł korzystać przez długie lata.
 • Jest bezobsługowa
  Jak wyżej zaznaczyliśmy, nasze przepompownie ścieków nie wymagają od Ciebie czynności obsługowych. To urządzenia zautomatyzowane, funkcjonalne, mało awaryjne, a co za tym idzie, komfortowe.
 • To ekologiczne rozwiązanie
  Przydomowe przepompownie ścieków to ekologiczny system. Dlaczego? Ponieważ nawet najbardziej szczelne szambo trzeba regularnie opróżniać, a ścieki wywozić pojazdem asenizacyjnym, który produkuje smog. W przypadku przydomowej oczyszczalni nie ma takiej potrzeby – nieczystości oczyszczają się same wewnątrz specjalnej komory.

Przepompownie ścieków sanitarnych – zamów koniecznie w Biopolis!

W naszym sklepie dostępnych jest kilka wariantów przepompowni ścieków, które różnią się głównie wielkością. Modele BP S Mini i SP Mini są przeznaczone do niewielkich instalacji o niedużym zapotrzebowaniu, z kolei BP Standard do instalacji w gospodarstwie wielorodzinnym. Zamów już dziś nową przepompownię ścieków wykonaną z trwałych materiałów i zapewnij sobie bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat po instalacji. Zapewniamy ekspercką pomoc podczas doboru urządzenia.

Polecamy także: Preparaty do oczek wodnych | Przydomowe przepompownie ścieków | Pompy do wody | Oczyszczalnie drenażowe