Biopreparaty do oczek wodnych i stawów

Bakterie do oczka wodnego pomagają w utrzymaniu zbiornika w odpowiedniej czystości. Zwiększają przejrzystość wody, pogarszają warunki sprzyjające rozwojowi glonów, a przy tym usuwają niektóre z zanieczyszczeń i przyczyniają się do lepszej prezencji stawu, oczka wodnego, fontanny lub sadzawki. W naszym sklepie znajdują się najlepsze preparaty do oczek wodnych. Wszystkie są bezpieczne dla środowiska naturalnego, w tym dla zwierząt, ryb i roślin wodnych, dlatego zapewniają równowagę biochemiczną w wilgotnym środowisku oczek wodnych. Bakterie do oczka wodnego są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zbiorników znajdujących się na świeżym powietrzu.

Preparaty do oczek wodnych i ich ogólna charakterystyka

Wszystkie preparaty dostępne w sklepie Biopolis są doskonale skomponowane z mikroorganizmów saprofitycznych, których celem jest usunięcie niektórych zanieczyszczeń, takich jak szlam czy glony oraz zwiększenie klarowności wody. Oprócz tego do ich zadań należy pogorszenie warunków bytowania dla sinic, zielenic i glonów nitkowatych oraz jednokomórkowych. Kompozycja bakterii w niektórych produktach redukuje także muł i ilość fosforu znajdującego się w oczku wodnym, stawie lub sadzawce. W utrzymaniu właściwej równowagi biologicznej duży udział ma cykl azotowy, zwany także nitryfikacyjnym, który polega na przemianie amoniaku do azotynów, a później z azotynów do azotanów.

Dzięki tym cechom bakterie do oczka wodnego zwiększają przejrzystość wody i usuwają nieprzyjemny zapach tworzący się przez rozkład liści, pyłków i nasion. Produkty dostępne w naszym sklepie łatwo się aplikuje. Należy je rozpuścić w wodzie pobranej ze zbiornika do oczyszczenia w odpowiednich dawkach, po czym zaaplikować roztwór w sposób zgodny z wymaganiami.

Preparaty do oczek wodnych, które kupisz w sklepie Biopolis.pl – dlaczego warto je stosować?

Aby oczko wodne czy staw były dekoracją Twojego ogrodu, musisz odpowiednio o nie dbać. Najważniejsze jest to, żeby woda w zbiorniku była czysta. Często nie jest to możliwe, na przykład z powodu nadmiernego rozwoju alg czy też gromadzenia się osadów dennych. Zwykle dzieje się tak w otwartych zbiornikach, do których wpadają różnego typu zanieczyszczenia: liście, owady, ścieki czy pyłki. By poradzić sobie z tymi niedogodnościami, używaj specjalnych preparatów, które kupisz w naszym sklepie internetowym. Dzięki nim równowaga w oczku wodnym zostanie zachowana, a Ty w końcu uporasz się z nadmiarem glonów i mętną wodą o nieprzyjemnym zapachu. Dlaczego jeszcze warto stosować biopreparaty? Ponieważ za sprawą zawartych w nich bakterii i minerałów odbudowuje oraz stabilizuje się równowaga biologiczno-chemiczna wody. Co bardzo ważne, środki te nie są szkodliwe ani dla ludzi, ani dla zwierząt i roślin.

Bakterie do oczka wodnego – rodzaje preparatów dostępnych w sklepie internetowym Biopolis.pl

W naszym sklepie internetowym kupisz specjalne bakterie do oczka wodnego w kilku wariantach do wyboru. Co ważne – nadają się one również do stosowania w sadzawkach, stawach oraz fontannach. Proponujemy Ci skuteczne regeneratory oczek wodnych zamknięte w opakowaniach o trzech pojemnościach. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na pojemnik 0,2 kg – idealny do małych oczek wodnych, 0,5 kg – najlepszy do średniej wielkości zbiorników lub 5 kg – przeznaczony do największych zbiorników wodnych.

Najlepsze preparaty do oczek wodnych w Biopolis

W sklepie Biopolis znajdują się najlepsze bakterie do oczka wodnego, które zapewniają bezpieczne oczyszczanie zbiorników wodnych. Bakterie zawarte w preparatach są obojętne dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin. Likwidują przyczynę powstawania glonów (brak pożywienia dla szkodliwych bakterii) czy tworzenia się szlamu, nie zaś sam skutek. Polecamy sprawdzenia naszej pozostałej oferty jak np: akcesoria do oczyszczalni oraz oczek wodnych, czy dmuchawy napowietrzające.