Biopreparaty do oczek wodnych i stawów

Bakterie do oczka wodnego pomagają w utrzymaniu zbiornika w odpowiedniej czystości. Zwiększają przejrzystość wody, pogarszają warunki sprzyjające rozwojowi glonów, a przy tym usuwają niektóre z zanieczyszczeń i przyczyniają się do lepszej prezencji stawu, oczka wodnego, fontanny lub sadzawki. W naszym sklepie znajdują się najlepsze preparaty do oczek wodnych. Wszystkie są bezpieczne dla środowiska naturalnego, w tym dla zwierząt, ryb i roślin wodnych, dlatego zapewniają równowagę biochemiczną w wilgotnym środowisku oczek wodnych. Bakterie do oczka wodnego są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zbiorników znajdujących się na świeżym powietrzu.

Produkty (3):

Preparaty do oczek wodnych i ich ogólna charakterystyka

Wszystkie preparaty dostępne w sklepie Biopolis są doskonale skomponowane z mikroorganizmów saprofitycznych, których celem jest usunięcie niektórych zanieczyszczeń, takich jak szlam czy glony oraz zwiększenie klarowności wody. Oprócz tego do ich zadań należy pogorszenie warunków bytowania dla sinic, zielenic i glonów nitkowatych oraz jednokomórkowych. Kompozycja bakterii w niektórych produktach redukuje także muł i ilość fosforu znajdującego się w oczku wodnym, stawie lub sadzawce. W utrzymaniu właściwej równowagi biologicznej duży udział ma cykl azotowy, zwany także nitryfikacyjnym, który polega na przemianie amoniaku do azotynów, a później z azotynów do azotanów.

Dzięki tym cechom bakterie do oczka wodnego zwiększają przejrzystość wody i usuwają nieprzyjemny zapach tworzący się przez rozkład liści, pyłków i nasion. Produkty dostępne w naszym sklepie łatwo się aplikuje. Należy je rozpuścić w wodzie pobranej ze zbiornika do oczyszczenia w odpowiednich dawkach, po czym zaaplikować roztwór w sposób zgodny z wymaganiami.

Najlepsze preparaty do oczek wodnych w Biopolis

W sklepie Biopolis znajdują się najlepsze bakterie do oczka wodnego, które zapewniają bezpieczne oczyszczanie zbiorników wodnych. Bakterie zawarte w preparatach są obojętne dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin. Likwidują przyczynę powstawania glonów (brak pożywienia dla szkodliwych bakterii) czy tworzenia się szlamu, nie zaś sam skutek. Polecamy sprawdzenia naszej pozostałej oferty jak np: akcesoria do oczyszczalni oraz oczek wodnych, czy dmuchawy napowietrzające.