Najskuteczniejsze biopreparaty do szamb i bakterie do szamba

Szamba to szczelne, przeważnie zakopane w ziemi zbiorniki bezodpływowe służące do magazynowania ścieków w sposób bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Zazwyczaj szamba opróżnia się cyklicznie lub zależnie od stopnia napełnienia. Co ważne, szambo zamknięte w zbiorniku wraz z upływem czasu zamula się i gęstnieje, co sprzyja rozwojowi odoru i niebezpiecznych bakterii, a także przyspiesza degradację zbiornika od wewnątrz, co w efekcie może doprowadzić do jego rozszczelnienia. W celu uniknięcia tego typu problemów stosuje się specjalne biopreparaty do szamb, które mają za zadanie unieszkodliwić obróbkę ścieków przez bakterie i zniwelować nieprzyjemny zapach.

Produkty (29):

Czym są biopreparaty do szamb?

Najprościej mówiąc, biopreparaty do szamb to środki, które redukują uciążliwe zapachy pochodzące z tego typu zbiorników, a poza tym umożliwiają ich łatwe i bezproblemowe opróżnianie. Oprócz tego stosowanie specjalnych bakterii do szamb zmniejsza ryzyko zamulenia się systemu rozsączania się nieczystości do gruntu, a to dlatego, że produkty te zapewniają niezawodność drenażu. Co ważne, biopreparaty, jak sama nazwa wskazuje, nie są środkami chemicznymi, ale biologicznymi. To dlatego cechuje je wysoka zawartość starannie wyselekcjonowanych substancji – bakterii i enzymów.

Biopreparaty do szamb – podstawowe funkcje i działanie

Każdy preparat do szamba ma za zadanie zmniejszyć intensywność nieprzyjemnego zapachu, który ulatnia się ze zbiornika. Ponadto stosowanie takich środków zapobiega tworzeniu się kożucha, ogranicza wpływ nieczystości na budowę szamba, a także ułatwia drenaż nieczystości, a to dzięki zmniejszeniu ich gęstości. Biopreparaty do szamb to zazwyczaj wyselekcjonowane i dobrane pod kątem szybkiej reakcji bakterie w postaci różnych mikroorganizmów i enzymów. Ich przyspieszone działanie neutralizujące skutkuje rozwojem mikroorganizmów (osad czynny), a to odpowiada bezpośrednio za neutralizację ścieków. Zazwyczaj takie preparaty występują w formie tabletki do szamba lub proszku, dlatego są łatwe w użyciu i dawkowaniu.

Praktycznie wszystkie bakterie do szamba betonowego zwiększają skuteczność i wydajność działania oczyszczalni, a przy tym udrażniają rury kanalizacyjne i systemy drenażowe. Dzięki spowolnieniu rozwoju drobnoustrojów najskuteczniejsze bakterie do szamba wpływają również na wody gruntowe w sytuacji, gdy zbiornik okaże się nieszczelny. Niestety nie wszystkie rozszczelnienia są doskonale widoczne, gdyż z zasady zbiornik znajduje się głęboko w ziemi i trudno o jego częstą inspekcję.

Najskuteczniejsze bakterie do szamba – zalety ich stosowania:

  • zapewniają szybki rozkład nieczystości,
  • niwelują ryzyko zatkania się drenażu,
  • poprawiają procesy samooczyszczenia ścieków w danym systemie oczyszczania,
  • eliminują powstawanie brzydkich zapachów.

Preparat do szamba – rodzaje produktów dostępnych w sklepie internetowym Biopolis.pl

W naszym sklepie internetowym kupisz preparaty do szamb w kilku wariantach do wyboru. Do Twojej dyspozycji są środki w wygodnych, rozpuszczalnych saszetkach, takich jak Oxybac forte. Ponadto oferujemy Ci równie komfortowe w użytkowaniu tabletki do szamba. Możesz zdecydować się na przykład na produkty marki Sanidenn dostępne w opakowaniach w kilku wielkościach do wyboru. Produkty te nadają się do stosowania nie tylko we wszystkich typach szamb, ale również w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Co ważne, są one nie tylko proste w użyciu, ale również wydajne i skuteczne – redukują nieprzyjemne zapachy pochodzące ze zbiornika i rozkładają znajdujące się w nim szkodliwe substancje. W naszym asortymencie znajdziesz też specjalny utylizator tłuszczy w ściekach. Ten preparat do szamba rozkłada białka, smary i celulozę. Ponadto – co równie istotne – nie zawiera substancji szkodliwych dla ludzi, zwierząt i roślin.

Koncentraty do rozkładu związków organicznych w ściekach, bakterie do szamba betonowego, enzymatyczne udrażniacze drenaży i odpływów – w naszym sklepie internetowym kupisz wszystkie te oraz wiele innych produktów, które pomogą Ci zapobiec degradacji zbiornika, w którym gromadzone są nieczystości pochodzące z Twojego gospodarstwa domowego.

Bakterie do szamba – doskonały wybór w każdej instalacji

Warto wiedzieć, że bakterie do szamba betonowego są uniwersalne i znacząco wpływają na użytkowanie zbiornika. Dzięki likwidacji kożucha powierzchniowego pozwalają na pełne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Najskuteczniejsze biopreparaty do szamb wpływają również na przyspieszenie sedymentacji, a także wiążą niebezpieczne metale ciężkie. Działania te nie mają wpływu na zdrowie ludzi, zwierząt ani środowiska. W sklepie Biopolis kupisz najlepsze biopreparaty do szamb – zamów je już dziś. Zachęcamy również do sprawdzenia naszych pozostałych produktów przeznaczonych do oczyszczalni ścieków.

Polecamy także: Preparaty do oczek wodnych | Przydomowe przepompownie ścieków | Pompy do wody | Oczyszczalnie drenażowe