Najskuteczniejsze biopreparaty do szamb i bakterie do szamba

Szamba to szczelne, przeważnie zakopane w ziemi zbiorniki bezodpływowe służące do magazynowania ścieków w sposób bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Zazwyczaj szamba opróżnia się cyklicznie lub zależnie od stopnia napełnienia. Co ważne, szambo zamknięte w zbiorniku wraz z upływem czasu zamula się i gęstnieje, co sprzyja rozwojowi odoru i niebezpiecznych bakterii, a także przyspiesza degradację zbiornika od wewnątrz, co w efekcie może doprowadzić do jego rozszczelnienia. W celu uniknięcia tego typu problemów stosuje się specjalne biopreparaty do szamb, które mają za zadanie unieszkodliwić obróbkę ścieków przez bakterie i zniwelować nieprzyjemny zapach.

Produkty (25):

Biopreparaty do szamb – podstawowe funkcje i działanie

Każdy preparat do szamba ma na celu zmniejszenie intensywności nieprzyjemnego zapachu ulatniającego się ze zbiornika, zapobieganie tworzeniu się kożucha, ograniczenie wpływu nieczystości na budowę szamba, a także ułatwienie drenażu nieczystości dzięki zmniejszeniu ich gęstości. Biopreparaty do szamb to zazwyczaj wyselekcjonowane i dobrane pod kątem szybkiej reakcji bakterie do szamba w postaci różnych mikroorganizmów i enzymów. Przyspieszone działanie neutralizujące skutkuje rozwojem mikroorganizmów (osad czynny), które odpowiadają bezpośrednio za neutralizację ścieków. Zazwyczaj takie preparaty występują w formie tabletki do szamba lub proszku, dlatego są łatwe w odpowiednim dawkowaniu.

Praktycznie wszystkie bakterie do szamba betonowego zwiększają skuteczność i wydajność działania oczyszczalni, a przy tym udrażniają rury kanalizacyjne i systemy drenażowe. Dzięki spowolnieniu rozwoju drobnoustrojów najskuteczniejsze bakterie do szamba wpływają również na wody gruntowe w sytuacji, gdy zbiornik okaże się nieszczelny. Niestety nie wszystkie rozszczelnienia są doskonale widoczne, gdyż z zasady zbiornik znajduje się głęboko w ziemi i ciężko o jego częstą inspekcję.

Bakterie do szamba – doskonały wybór w każdej instalacji

Warto wiedzieć, że bakterie do szamba betonowego są bardzo uniwersalne i wpływają na każdy czynnik tyczący się zbiornika. Dzięki likwidacji kożucha powierzchniowego pozwalają na pełne wykorzystanie wolnej przestrzeni w zbiorniku. Niektóre najskuteczniejsze biopreparaty do szamb wpływają na przyspieszenie sedymentacji, a także wiążą niebezpieczne metale ciężkie. Wszystkie te czynności nie mają wpływu na zdrowie ludzi, zwierząt oraz środowiska. W sklepie Biopolis znajdują się najlepsze biopreparaty do szamb o wysokiej skuteczności, zamów już dziś. Zachęcamy do sprawdzenia naszych pozostałych produktów do oczyszczalni ścieków, w naszym sklepie Biopolis, oraz dmuchaw napowietrzających.