Biopreparaty do oczyszczalni przydomowych

Poprawne działanie oczyszczalni przydomowej zależy głównie od stanu jej utrzymania, dlatego warto o nią zadbać, wykorzystując między innymi biopreparaty do oczyszczalni przydomowych. Są to wyselekcjonowane bakterie, w tym mikroorganizmy i enzymy, które służą do poprawienia warunków sprzyjających rozwojowi mikroorganizmów (osad czynny) odpowiedzialnych na neutralizację zapachu, upłynniają również ścieki, usuwając wierzchnią warstwę kożucha. Przyspieszona neutralizacja oraz likwidacja osadów dennych powodują, że praca oczyszczalni przydomowej jest efektywna i znacznie bardziej komfortowa dla domowników.

Produkty (33):

Jak działają biopreparaty do oczyszczalni przydomowych?

Biopreparaty do oczyszczalni mogą mieć wiele postaci, choć większość z nich charakteryzuje się bardzo podobnym działaniem. Mogą one występować jako tabletki do oczyszczalni lub jako saszetki, co zdecydowanie ułatwia ich odpowiednią aplikację. Są przeznaczone między innymi do oczyszczalni z natlenianiem kierunkowym. Wpływają na warunki sprzyjające rozwojowi mikroorganizmów niezbędnych w procesie naturalnej neutralizacji ścieków. Dzięki temu saszetki i tabletki do oczyszczalni mogą skutecznie zlikwidować nieprzyjemny zapach unoszący się z urządzeń i zatrzymać rozwój niebezpiecznych bakterii oraz patogennych drobnoustrojów, np. bakterii nitkowatych. Możliwość zlikwidowania kożuchów powierzchniowych i usunięcia osadów dennych powoduje, że urządzenia oczyszczające zachowują swoją wydajność przez cały okres eksploatacji.

Co więcej, bakterie do oczyszczalni wpływają także na przyspieszenie procesu sedymentacji, czyli wpływają na szybkość oczyszczania ścieków i wiążą metale ciężkie, które charakteryzują się negatywnym oddziaływaniem na środowisko naturalne. Biopreparaty do oczyszczalnizmniejszają uciążliwość zapachu wydostającego się ze zbiorników, a przy tym rozkładają wszelkie szkodliwe substancje. Większości biopreparatów dostępnych w naszym sklepie z powodzeniem można używać także do udrażniania rur i syfonów.

Biopreparaty do oczyszczalni przydomowych? Tylko w Biopolis

Biopreparaty znajdujące się w sklepie Biopolis należą do bardzo wydajnych i dostępnych w atrakcyjnych cenach, dlatego oczyszczenie instalacji przydomowych jest tanie i bardzo efektywne. Większość z nich nie wywołuje korozji elementów instalacji, dlatego można je stosować w przypadku urządzeń metalowych, betonowych czy tych wykonanych z tworzyw sztucznych lub ceramicznych.