Dmuchawy bocznokanałowe jednofazowe i trójfazowe

Dmuchawy bocznokanałowe idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest uzyskanie bezpulsacyjnego wytwarzania ciśnienia i próżni. Tego rodzaju urządzenia można montować w sposób pionowy lub poziomy – w zależności od potrzeb danego układu. Ich konstrukcje są niezwykle solidne i odporne na uszkodzenia. Z pewnością spełnią Państwa oczekiwania i potrzeby, dlatego już dziś zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu Biopolis. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Budowa dmuchaw bocznokanałowych i ich ogólna charakterystyka

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór produktów, w tym dmuchawy bocznokanałowe. Zasada ich działania jest bardzo podobna. Każda dmuchawa jest bezolejowym urządzeniem wyporowym i ma na celu sprężenie powietrza lub innych gazów do niewielkiego ciśnienia. Ponadto dmuchawy bocznokanałowe wykorzystuje się również do wytwarzania określonego podciśnienia. Prezentowane modele powstały w całości z wysokiej jakości stopu aluminium. W ich budowie można wyróżnić wirnik osadzony bezpośredni na wale silnika, którego działanie opiera się na bezstykowej pracy w obudowie. Urządzenia działają na zasadzie teorii przepływu zwrotnego, która polega na zmianie energii kinetycznej przepływającego gazu na ciśnienie. Sam wirnik, wykonując ruchy wirujące, zasysa między parę łopatek określoną objętość powietrza, a następnie wpycha ją do górnej części przestrzeni międzyłopatkowej. Dzieje się tak poprzez działanie siły odśrodkowej. Ostatnim etapem pracy urządzenia jest wyrzucenie pchanego powietrza w kanał boczny, czyli tak zwany wylot.

Zastosowanie dmuchaw bocznokanałowych

Dmuchawy bocznokanałowe znajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jednak najczęściej można je spotkać w zakładach chemicznych, transporcie pneumatycznym oraz w oczyszczalniach ścieków. Można je stosować również jako pompy próżniowe, do napowietrzania basenów, zbiorników i piaskowników czy mycia filtrów, a także do uzdatniania wody pitnej. Prezentowane urządzenia bardzo często stosuje się tam, gdzie niezbędne jest uzyskanie większej siły ssącej oraz wyższego podciśnienia lub nadciśnienia, z czym nie radzą sobie dmuchawy membranowe. Oferta naszego sklepu Biopolis udowadnia, że cena dmuchaw bocznokanałowych wcale nie musi być wysoka i nadwyrężać budżetu. W asortymencie dostępne są różnego rodzaju niezawodne i bardzo wydajne modele na każdą kieszeń, w tym również dmuchawy bocznokanałowe dla basenów, dlatego serdecznie zapraszamy do złożenia zamówienia już dziś.

Dmuchawy bocznokanałowe – cena i rodzaje urządzeń

Solidne dmuchawy bocznokanałowe, które kupisz w sklepie internetowym Biopolis, mają prostą, ale przemyślaną konstrukcję. Od innych tego typu produktów, oferowanych przez konkurencję, odróżnia je duża sprawność – proponowane przez nas artykuły zapewniają wysokie osiągi. Ile kosztuje takie urządzenie? Cena dmuchawy bocznokanałowej zależy od parametrów konkretnego modelu i mieści się w przedziale od 5000 do około 6500 złotych.

Poszczególne urządzenia z tej kategorii różnią się między sobą: napięciem, mocą, wagą, maksymalnym ciśnieniem różnicowym, prędkością obrotową, a także poziomem hałasu, jakie wytwarzają i typem przyłącza. W naszym sklepie internetowym kupisz dmuchawy bocznokanałowe o napięciu 230 lub 400 V. Ponadto możesz zdecydować się na wersję jedno- lub trójfazową. Pierwsza to dobry wybór, jeśli potrzebujesz urządzenia do sprężania gazów do niewielkiego ciśnienia o umiarkowanej mocy, natomiast druga opcja sprawdzi się tam, gdzie niezbędne jest bardziej intensywne działanie.

Co ważne, w sklepie internetowym Biopolis kupisz również wyposażenie, które ułatwia korzystanie z dmuchaw: membrany, magnesy, zestawy naprawcze czy śruby bezpieczników. Sprawdź je wszystkie i kupując dmuchawę, dodaj potrzebne Ci akcesoria do Twojego koszyka.

Dmuchawy bocznokanałowe do basenów

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wydajne dmuchawy bocznokanałowe do basenów. Urządzenia te możesz stosować jako sprężarki niskociśnieniowe. Dużym atutem proponowanych przez nas produktów jest energooszczędność – większość z nich pobiera zaledwie 0,75 kW. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na oferowane w sklepie internetowym Biopolis dmuchawy bocznokanałowe do basenów? Ponieważ nadają się one nawet do bardzo intensywnej eksploatacji, są łatwe w obsłudze i charakteryzują się cichą pracą. Na tym nie koniec – to urządzenia uniwersalne, nadają się do napowietrzania wody nie tylko w basenie, ale również w innych zbiornikach, na przykład wannach SPA.