Biopreparaty do ogrodu – przyspieszacze do kompostowania

W prezentowanej kategorii znajdują się wysokiej jakości biopreparaty do ogrodu niezwykle skuteczne w działaniu i bezpieczne w stosowaniu. Wśród oferowanych preparatów są między innymi enzymatyczne udrażniacze odpływów oraz środki przyspieszające procesy kompostowania składające się wyłącznie z ekologicznych składników, które nie są szkodliwe dla środowiska. Każdy aktywator kompostu wzorowo spełnia swoje zadanie, a poszczególne preparaty różnią się przede wszystkim pojemnością, dzięki czemu można wybrać produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Udrażniacze odpływów przeznaczone do kanalizacji i systemów drenów

Oferowane w naszym sklepie udrażniacze odpływów to rodzaj preparatów enzymatycznych, które doskonale sprawdzają się do udrażniania systemów rozsączających. Poszczególne środki mają szerokie zastosowanie, gdyż można je wykorzystać do przewodów kanalizacyjnych, zlewozmywaków, umywalek, wanien, natrysków pisuarów, bidetów, toalet kratek ściekowych, a także przydomowych oczyszczalni ścieków. Zatem są to bardzo praktyczne i uniwersalne preparaty, które warto zawsze mieć pod ręką. Ich zadaniem jest wywołanie rozkładu złogów organicznych zalegających w odpływach. Skład biopreparatów nie jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt, a każdy z prezentowanych środków ma atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny). Ponadto warto wiedzieć, że produkty te są biodegradowalne oraz nie powodują korozji w urządzeniach. Są też bardzo łatwe w użyciu i wykazują szybkie, i skuteczne działanie.

Naturalne przyspieszacze kompostowania o skutecznym działaniu

Kompost jest bardzo wartościowym nawozem składającym się z mnóstwa różnego rodzaju odpadków roślinnych i organicznych, takich jak między innymi ścinki gałęzi, skoszona trawa czy liście. Warto wiedzieć, że proces kompostowania jest dość czasochłonny - często zajmuje od 6 do 12 miesięcy. Można go jednak skrócić przy zastosowaniu odpowiednich preparatów. Prezentowane przyspieszacze do kompostowania są niezbędne w większości ogrodów i warto z nich regularnie korzystać. Środki tego rodzaju skracają czas kompostowania nawet do 6 tygodni, a także likwidują nieprzyjemne zapachy powstające podczas tego procesu. Aktywatory kompostu dostępne w naszym sklepie zawierają w swoim składzie immobilizowane enzymy i substancje aktywujące proces kompostowania odpadów organicznych.